Nedavni veliki potresi na području Zagreba i Petrinje ostavili su traga i na odrasle i na djecu. Dok su odrasli u mogućnosti do jedne mjere shvatiti što se dogodilo i zašto, djeca to nisu u stanju.
Događaje koji su toliko snažni da su pogodili većinu populacije nazivamo traumatskim događajima. Psihologinja Tea Brezinšćak, mag.psych., iz Poliklinike za zaštitu djece Grada Zagreba odgovorila je na pitanja koja muče sve roditelje, bake i djedove, nastavnike.
Često postavljena pitanja
Koje su uobičajene reakcije na potres kod djece te koliko mogu potrajati?
Kako reagiraju mlađa, a kako starija djeca?
Treba li pustiti djecu da na svoj način odrade nošenje s traumatskom situacijom ili bi trebalo intervenirati?
Ukratko je pojasnila kako i zašto djeca reagiraju na velike traumatske događaje. Dodatno je ponudila savjete kako im pristupiti i pomoći u nošenju s takvom situacijom.
Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Neophodni kolačići
Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.
Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.