Liječnica Anita Marčinko, specijalistica neurologije pomogla nam je u pripremi Virtualne ordinacije na temu glavobolja. Nema osobe koja nije iskusila glavobolje, slabiju ili snažniju. Mnogi su i oni koji se s glavoboljama svakodnevno nose. U toj borbi pomoći će naš video sa savjetima za samopomoć i liječenje.
Zašto se javljaju?
Situacija u kojoj se nalazimo, pojašnjava dr. Marčinko, plodno je tlo za pojavu glavobolja što zbog stresa, što zbog dugotrajnog boravka u zatvorenom prostoru, bez opcija šetnje koja inače može itekako pomoći u relaksaciji i otklanjanju tegoba. Dodatno, pojašnjava moguće uzroke glavobolje, ali i kada je vrijeme za javljanje svom liječniku.
Poslušajte!
Vrste glavobolja
Svaki bol u području glave je glavobolja. Razlikujemo primarne i sekundarne glavobolje. Kod primarnih je glavobolja bolest sama po sebi, a kod sekundarnih je glavobolja simptom nekog drugog stanja. Primjerice, migrena je primarna glavobolja, a glavobolja uzrokovana upalom sinusa sekundarna.
Glavobolja je često i simptom teškoća mentalnog zdravlja ili preplavljenosti stresom. Iako će pomoći tableta protiv bolova, za dugoročno smanjenje učestalosti pojave glavobolja uzrokovanih stresom nužno je poraditi na mentalnom zdravlju. U tome pomažu stručnjaci za mentalno zdravlje, a savjete možete potražiti i u našoj Virtualnoj ordinaciji za mentalno zdravlje.
Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Neophodni kolačići
Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.
Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.